Úvod > Prodávané značky
 

Prodávané značky

spinner

1. Pneumatika

Pneumatika je základní část vozidla, který zajišťuje bezpečnost jízdy. Protože se jedná o jediný prvek, spojující vozidlo s povrchem silnice, musí pneumatika plnit některé nezbytné funkce. Je důležité nezanedbávat stav pneumatik a pravidelně provádět jejich kontrolu a údržbu. Tím se zajistí bezpečné dojetí pro Vás a pro ty, kteří cestují společně s Vámi.

Vývoj pneumatik odráží stále větší nároky řidičů na výkonové schopnosti, bezpečnost, odolnost proti smyku a aquaplaningu, komfort, stabilitu vozidla, valivý odpor a design pneumatik, které dotváří celkový vzhled vozidla.

Na léto letní pneumatiky, na zimní cesty zimní. Používání pneumatik podle sezony je důležité pro Vaši osobní bezpečnost  i bezpečnost celého provozu. 

2. Proč v zimě používat zimní pneumatiky?

Během zimního období hrají pneumatiky rozhodující roli při celkové bezpečnosti a výkonu automobilu.

Jakmile dojde ke snížení teploty, vlastnosti pneumatik běžných směsí prokazují nižší pružnost, což vede ke zmenšení kontaktní plochy a ztrátě přilnavosti.  Směs použitá na výrobu zimních pneumatik nemůže na rozdíl od letní směsi „zmrznout“ či „ztuhnout“, zimní pláště tedy poskytují vysoký jízdní komfort a maximální míru bezpečí v zimních podmínkách. Použití zimních pneumatik je účelné především ve velmi obtížných podmínkách zimního počasí, při teplotách pod +7o C, na zledovatělých a zasněžených vozovkách, rozbředlém sněhu. Zkracují délku brzdné dráhy, zvyšují ovladatelnost,  záběr na sněhu a ledu, stabilitu při průjezdu zatáček, lépe odvádějí vodu a rozbředlý sníh ze stopy pneumatiky a zachovávají přilnavost.

A v neposlední řadě, nové moderní dezény zimních pneumatik jsou stejně atraktivní jako dezény letních plášťů.

 
 
© Copyright 2019 Tomáš Kejda. Zboží, které máme skladem a je-li objednávka zpracována do 13h, expedujeme obvykle ještě týž den.